21.01.2019. Ўзбекистонда биринчи марта: Талабаликка қишки қабул
ISFT Британиянинг Оксфорд Брукс университети таклиф этаётган Халқаро бухгалтерйия ҳисоби ва молия ёъналишида бакалавриатга абитуриент ларни қишки қабулни эълон қилади.
Баҳорги семестрга қабул 2019 йил 4-февралдан бошланади.
Талабаларнинг одатдаги ёзги қабул қилишдан фарқли равишда, қишки қабул хужжатлар йиғишни феврал ойидан, ўқув йили эса март ойидан бошланиши назарда тутади. Ўқув дастури дарс жадваллари ва таътил ёзги қабул билан ўхшаш ҳолда бўлади. Шундай қилиб, баҳорда ўқиш бошланиб, ўқув йили кейинги йилнинг январ ойида тугайди.
Қишки қабул абитуриенларга олий ўқув юртларига киришда ўз кучини синаб кўришга қўшимча имкониятлар яратади. Бошқа сўз билан айтганда, абитуриентла ўқишни башлаши учун яна бир йил кутмайдилар.
Абитуриентлар қабул қилиш тизимининг мазкур мослашувчанлиги Ўзбекистон аҳолисини олий таълим билан қамровини оширишга ёрдам беради, бу эса 2019-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини инновацион ривожлантириш стратегиясининг (Но. ПФ-5544) устувор ёъналишларидан бири ҳисобланади.

21.01.2019. Впервые в Узбекистане: Зимний приём абитуриентов
Мы открываем зимний прием абитуриентов на бакалавриат Оксфорд Брукс. Прием на весенний семестр начнется с 4 февраля 2019 года.
В отличие от стандартного летнего приема абитуриентов, зимний приём предполагает начало сбора документов в феврале, а начало учебного года в марте. Расписания учебной программы и каникул остаются схожими с летним приемом. Таким образом, начиная обучение с весны, окончание учебного года приходится на январь следующего года.
Зимний приём дает абитуриентам дополнительную возможность попытать свои силы при поступлении в вузы. Иными словами, абитуриенту не приходится ждать еще один год чтобы начать обучение.
Данная гибкость системы приема абитуриентов способствует Повышению охвата населения Узбекистана высшим образованием, что является одной из приоритетных целей Стратегии инновационного развития Республики Узбекистан на 2019-2021 (№УП-5544).