21.01.2019. Ўзбекистонда биринчи марта: Талабаликка қишки қабул
ISFT Британиянинг Оксфорд Брукс университети таклиф этаётган Халқаро бухгалтерйия ҳисоби ва молия ёъналишида бакалавриатга абитуриент ларни қишки қабулни эълон қилади.
Баҳорги семестрга қабул 2019 йил 4-февралдан бошланади.
Талабаларнинг одатдаги ёзги қабул қилишдан фарқли равишда, қишки қабул хужжатлар йиғишни феврал ойидан, ўқув йили эса март ойидан бошланиши назарда тутади. Ўқув дастури дарс жадваллари ва таътил ёзги қабул билан ўхшаш ҳолда бўлади. Шундай қилиб, баҳорда ўқиш бошланиб, ўқув йили кейинги йилнинг январ ойида тугайди.
Қишки қабул абитуриенларга олий ўқув юртларига киришда ўз кучини синаб кўришга қўшимча имкониятлар яратади. Бошқа сўз билан айтганда, абитуриентла ўқишни башлаши учун яна бир йил кутмайдилар.
Абитуриентлар қабул қилиш тизимининг мазкур мослашувчанлиги Ўзбекистон аҳолисини олий таълим билан қамровини оширишга ёрдам беради, бу эса 2019-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини инновацион ривожлантириш стратегиясининг (Но. ПФ-5544) устувор ёъналишларидан бири ҳисобланади.

ISFT announces the winter intake of applicants for the Bachelor of International Accounting and Finance offered by Oxford Brookes University, UK.
Admission for the spring semester begins on February 4, 2019.
Unlike the usual summer admission of students, the winter admission involves the collection of documents from February, and the academic year from March. The curriculum will be similar to the summer enrollment, with class schedules and vacations. Thus, studies begin in the spring and the academic year ends in January of the following year.
Winter admission provides additional opportunities for applicants to try their hand at entering higher education institutions. In other words, they don't wait another year to start studying with the applicant.
This flexibility of the system of admission of applicants helps to increase the coverage of the population of Uzbekistan with higher education, which is one of the priorities of the innovative development strategy of the Republic of Uzbekistan (No. PF-5544) in 2019-2021.