ISFTda "Yashil buxgalteriya" bo‘yicha xalqaro anjuman bo‘lib o‘tdi
ISFT, Oʻzbekiston Ekologik partiyasi, Buxgalterlar va auditorlar milliy assotsiatsiyasi, "Science and Innovation" jurnali hamkorligida “Oʻzbekistonda yashil buxgalteriya: barqarorlik va xalqaro standartlar” mavzusida ilmiy-amaliy anjuman tashkil etildi.
ISFT rektori G‘ulomov Ibrohim Rustam o‘g‘li va soha mutaxassislari barqaror moliyaviy hisobot va ekologik javobgarlik masalalarini muhokama qilishdi.
Yashil buxgalteriya — bu nafaqat hisob-kitob, balki atrof-muhitni muhofaza qilish va biznes barqarorligini ta’minlash yo‘lidagi muhim qadamdir.

Научно-практическая конференция на тему «Зеленый учет в Узбекистане: устойчивость и международные стандарты» была организована совместно с ISFT, Экологической партией Узбекистана, Национальной ассоциацией бухгалтеров и аудиторов и журналом «Наука и инновации».
Ректор ISFT Гуломов Иброгим Рустам оглы и эксперты отрасли обсудили вопросы устойчивой финансовой отчетности и экологической ответственности.
Экологичный учет — это не просто учет, но и важный шаг на пути к защите окружающей среды и устойчивости бизнеса.