ISFTda "Yashil buxgalteriya" bo‘yicha xalqaro anjuman bo‘lib o‘tdi
ISFT, Oʻzbekiston Ekologik partiyasi, Buxgalterlar va auditorlar milliy assotsiatsiyasi, "Science and Innovation" jurnali hamkorligida “Oʻzbekistonda yashil buxgalteriya: barqarorlik va xalqaro standartlar” mavzusida ilmiy-amaliy anjuman tashkil etildi.
ISFT rektori G‘ulomov Ibrohim Rustam o‘g‘li va soha mutaxassislari barqaror moliyaviy hisobot va ekologik javobgarlik masalalarini muhokama qilishdi.
Yashil buxgalteriya — bu nafaqat hisob-kitob, balki atrof-muhitni muhofaza qilish va biznes barqarorligini ta’minlash yo‘lidagi muhim qadamdir.

ISFT, the Ecological Party of Uzbekistan, the National Association of Accountants and Auditors, and the journal "Science and Innovation" jointly organized a scientific and practical conference on the topic "Green Accounting in Uzbekistan: Sustainability and International Standards".
ISFT Rector G'ulomov Ibrohim Rustam oglu and industry experts discussed the issues of sustainable financial reporting and environmental responsibility.
Green accounting is not only accounting, but also an important step towards environmental protection and business sustainability.