ISFTda magistratura talabalari o‘qishni boshladi!
Tadbirni rektor maslahatchisi, professor Narzullo Jo‘rayev ochib berdi. Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Tuxtamish Azizov, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi rahbari Gulnoz Bahodirova hamda magistratura bo‘limi boshlig‘i Farida Xamidova magistrantlarni samimiy qutlab, kelgusi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyat tilashdi.
Institutimizda quyidagi to‘rt yo‘nalishda magistratura ta’limi yo‘lga qo‘yilgan: xorijiy til va adabiyot, pedagogika, davlat moliyaviy nazorati va auditi, buxgalteriya hisobi. Uchrashuv davomida kafedra mudirlari taqdimotlar o‘tkazib, har bir yo‘nalish bo‘yicha to‘liq ma'lumot berishdi.
Tadbir yakunida magistrantlar barcha savollariga javob oldilar va institut rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.

Стартовало обучение магистрантов в ISFT!
Мероприятие открыл советник ректора, профессор Нарзулло Жураев. Проректор по научной работе и инновациям Тухтамиш Азизов, руководитель отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Гулноз Баходирова, а также начальник отдела магистратуры Фарида Хамидова поздравили магистрантов и пожелали им успехов в их будущей научной деятельности.
В институте открыты магистерские программы по четырём направлениям: иностранный язык и литература, педагогика, государственный финансовый контроль и аудит, бухгалтерский учёт. В ходе встречи заведующие кафедрами провели презентации и предоставили студентам полную информацию по каждой специальности.
В завершение мероприятия магистрантам были даны ответы на все заданные вопросы и вручены памятные подарки от руководства института.