Kengash o‘z ishini rektor maslahatchisi, siyosiy fanlar doktori, professor Narzulla Jo‘rayevning “Tanlangan asarlar” kitobi taqdimoti bilan boshladi. Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor T.Azizov ushbu kitobning ahamiyati haqida so‘zlab, 800 betli ushbu salmoqli asar kutubxonamizning kitoblar fondini to‘ldirishga xizmat qilishini alohida ta’kidladi.
Kengashda o‘quv jarayoniga tegishli yuqori tashkilotlar, rektor buyrug‘i va ko‘rsatmalari ijrosi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining nashr ruxsatnomasi olish uchun ISFT institutidan taqdim qilingan o‘quv adabiyotlari, fan olimpiadalari, davlat mukofotlari va turli tanlovlarda qatnashuvchi iqtidorli talabalar bilan ishlash holati, magistrlik dissertatsiyasi mavzularini va rahbarlarini tasdiqlash, iqtidorli talabalarni nufuzli tanlovlarga tavsiya qilish holati, oliy ta’limdan keyingi ta’lim shaklining tayanch doktorantura va mustaqil izlanuvchilik uchun qabul jarayonlari kabi masalalar muhokama qilindi.
Kafedralarda professor-o‘qituvchilar tomonidan tayyorlangan 17 ta o‘quv adabiyot muhokama qilindi va tegishli tavsiyalar berildi.

The Council started its work with the presentation of the book "Selected Works" by the Advisor to the Rector, Doctor of Political Sciences, Professor Narzulla Dzhurayev. Vice-rector for scientific work and innovations T.Azizov told about the importance of this book and especially noted that this weighty work on 800 pages will serve to replenish the book fund of our library.
The meeting discussed such issues as the implementation of orders and instructions of the rector, educational literature submitted by the ISFT Institute to obtain publishing permission from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the state of work with gifted students participating in subject Olympiads, state awards and various competitions, the approval of topics and leaders of master's theses, the state of recommendation of gifted students to prestigious competitions, the processes of admission to basic doctoral studies and independent studies
The chairs discussed and gave appropriate recommendations on 17 textbooks prepared by the teaching staff.