Shunday hamkorlik natijasi oʻlaroq, Oʻzbekiston Respublikasi Yozuvchilar uyushmasi tomonidan institutimiz kutubxonasiga uyushma tashabbusi bilan chop etilgan 100 dan ortiq nomdagi 500 ta badiiy-maʼrifiy kitob sovgʻa qilindi.
Endilikda talabalarimiz  Gyote, Akif Azalp kabi jahon adabiyoti namoyondalari, Oybek, Erkin A'zam, Xurshid Davron, Ajiniyoz, Oʻlmas Umarbekov, Usmon Azim, Iqbol Mirzo, Faxriyor, Isajon Sultonov, Naim Karimov, Sobir Oʻnar, Orziqul Ergash, Humoyun Akbar, Habib Siddiq, Nafas Shodmonov kabi o'zbek yozuvchilarining asarlarini mutolaa qilish  imkoniyatiga ega boʻlishadi.
Shuningdek, Guljamol Asqarova, Iroda Zokir qizi, Munavvara Usmonova, Bibigul Adiyeva singari yosh ayol ijodkorlarning ijod namunalari bilan bahramand bo'lish mumkin.
Institut rahbariyati maʼnaviyat ulashishda beminnat xizmat qilayotgan uyushma mutasaddilari va institut Ilmiy kotibi Tolib Najmiddinovga bu xayriya uchun oʻz minnatdorchiligini izhor etadi.

Делимся просвещением...
Институт ISFT продолжает сотрудничество с ведущими организациями нашей республики в различных сферах.
В результате такого сотрудничества, Союз писателей Республики Узбекистан подарил библиотеке нашего института более 500 художественно-просветительских книг свыше 100 наименований, изданных по инициативе Союза.
Теперь наши студенты имеют возможность читать произведения таких мировых литераторов, как Гёте, Акиф Азалп, а также узбекских писателей — Айбека, Эркина А’зама, Хуршида Даврона, Ажиниёза, Улмаса Умарбекова, Усмона Азима, Икбола Мирзо, Фахрияра, Исаджона Султонова, Наима Каримова, Сабира Онара, Орзикула Эргаша, Хумоюна Акбара, Хабиба Сиддика, Нафаса Шодмонова и других.
Также есть возможность познакомиться с творчеством молодых женщин-авторов, таких как Гульжамол Аскарова, Ирода Закир кизи, Мунаввара Усманова, Бибигуль Адиева.
Руководство института выражает благодарность руководству Союза писателей и учёному секретарю института Толибу Нажмиддинову за этот благотворительный подарок и их бескорыстный вклад в распространение духовности.