O‘zbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2025-yil 27-noyabrdagi 377/6-son qarori bilan “ISFT ilmiy-uslubiy jurnali” falsafa, psixologiya, pedagogika va siyosiy fanlar yo‘nalishlari bo‘yicha dissertatsiyalarning asosiy ilmiy natijalarini chop etish tavsiya etilgan, milliy ilmiy nashrlar ro‘yxatiga kiritildi.
Ushbu yutuq ISFT institutining ilmiy salohiyati yuksalib borayotgani, zamonaviy tadqiqot muhiti shakllanayotgani hamda yuqori akademik standartlarga qat’iy rioya etilayotganining yana bir yaqqol dalilidir.
ISFT jamoasini, professor-o‘qituvchilarni, tadqiqotchilar va ilmiy izlanuvchilarni ushbu muhim yutuq bilan samimiy tabriklaymiz!

Постановлением Президиума Высшей аттестационной комиссии Республики Узбекистан от 27 ноября 2025 года № 377/6 научно-методический журнал «ISFT ilmiy-uslubiy jurnali» включён в перечень национальных научных изданий, рекомендованных для публикации основных научных результатов диссертационных исследований по направлениям философии, психологии, педагогики и политических наук.
Данное достижение является очередным наглядным подтверждением поступательного роста научного потенциала Института ISFT, формирования современной исследовательской среды, а также строгого соблюдения высоких академических стандартов.
Поздравляем коллектив ISFT, профессорско-преподавательский состав, исследователей и научных соискателей с этим значимым достижением!