Bir sayyora, bir maqsad! shiori ostida ISFT institutida ‘Aprel — BRM (SDG) oyligi!’
ISFT institutida Barqaror rivojlanish maqsadlariga bag‘ishlangan maxsus Aprel oyligi start olmoqda. Ushbu oylik doirasida talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun foydali va mazmunli ma’ruzalar tashkil etiladi.
Ma’ruzalar sanasi: 8/15/22-aprel
Vaqti: 10:00 – 11:30
Manzil: ISFT kutubxonasi
Spikerlar:
Pulatova Oydin (SDG 12) — Green University vakili, ilmiy innovatsion loyihalarni tijoratlashtirish bo‘limi bosh mutaxassisi, ORGANIC LIVING brendi asoschisi. U barqaror iste’mol va ishlab chiqarish tamoyillarini amaliy misollar orqali yoritib, ekologik ong va yashil turmush tarzini rivojlantirish bo‘yicha tajribasi bilan o‘rtoqlashadi.
Zuhra Hakimova (SDG 4, SDG 17) — xalqaro ta’lim va tadqiqot sohasida tajribali mutaxassis, Fulbright dasturi (2024) g‘olibasi, UCL trening ishtirokchisi, Erasmus+ dasturi qatnashchisi. U sifatli ta’lim va xalqaro hamkorlikning ahamiyatini ochib berib, global akademik tajribalar asosida bilim almashinuvi va rivojlanish imkoniyatlarini muhokama qiladi.
Nilufar Kayumova (SDG 5, SDG 8) — Global Accelerator jamoasida (ILO) Bandlik bo‘yicha loyiha mutaxassisi, sobiq UNDP mutaxassisi. U gender tengligi va munosib mehnat masalalarini yoritib, ayollarning iqtisodiy imkoniyatlarini kengaytirish hamda inklyuziv mehnat muhitini rivojlantirish bo‘yicha amaliy yondashuvlar bilan bo‘lishadi.

Одна планета — одна цель! Под этим девизом в институте ISFT проходит ‘Апрель — месяц Целей устойчивого развития (SDG)!’
В институте ISFT стартует специальный апрельский цикл мероприятий, посвящённый Целям устойчивого развития. В рамках месяца для студентов и профессорско-преподавательского состава будут организованы содержательные и практико-ориентированные лекции.
Даты лекций: 8/15/22 апреля
Время: 10:00 – 11:30
Место: библиотека ISFT
Pulatova Oydin (SDG 12) — представитель Green University, главный специалист отдела коммерциализации научно-инновационных проектов, основатель бренда ORGANIC LIVING. В своём выступлении она поделится практическими примерами устойчивого потребления и производства, а также опытом формирования экологического мышления и зелёного образа жизни.
Zuhra Hakimova (SDG 4, SDG 17) — опытный специалист в области международного образования и исследований, победитель программы Fulbright (2024), участник тренинга UCL, участник программы Erasmus+. В рамках лекции она раскроет значение качественного образования и международного сотрудничества, а также обсудит возможности академического обмена и развития.
Nilufar Kayumova (SDG 5, SDG 8) — специалист проекта по вопросам занятости (ILO) в рамках Global Accelerator, ранее работала в UNDP. В своём выступлении она осветит вопросы гендерного равенства и достойного труда, а также представит практические подходы к расширению экономических возможностей женщин и развитию инклюзивной трудовой среды.