Bir sayyora, bir maqsad! shiori ostida ISFT institutida ‘Aprel — BRM (SDG) oyligi!’
ISFT institutida Barqaror rivojlanish maqsadlariga bag‘ishlangan maxsus Aprel oyligi start olmoqda. Ushbu oylik doirasida talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun foydali va mazmunli ma’ruzalar tashkil etiladi.
Ma’ruzalar sanasi: 8/15/22-aprel
Vaqti: 10:00 – 11:30
Manzil: ISFT kutubxonasi
Spikerlar:
Pulatova Oydin (SDG 12) — Green University vakili, ilmiy innovatsion loyihalarni tijoratlashtirish bo‘limi bosh mutaxassisi, ORGANIC LIVING brendi asoschisi. U barqaror iste’mol va ishlab chiqarish tamoyillarini amaliy misollar orqali yoritib, ekologik ong va yashil turmush tarzini rivojlantirish bo‘yicha tajribasi bilan o‘rtoqlashadi.
Zuhra Hakimova (SDG 4, SDG 17) — xalqaro ta’lim va tadqiqot sohasida tajribali mutaxassis, Fulbright dasturi (2024) g‘olibasi, UCL trening ishtirokchisi, Erasmus+ dasturi qatnashchisi. U sifatli ta’lim va xalqaro hamkorlikning ahamiyatini ochib berib, global akademik tajribalar asosida bilim almashinuvi va rivojlanish imkoniyatlarini muhokama qiladi.
Nilufar Kayumova (SDG 5, SDG 8) — Global Accelerator jamoasida (ILO) Bandlik bo‘yicha loyiha mutaxassisi, sobiq UNDP mutaxassisi. U gender tengligi va munosib mehnat masalalarini yoritib, ayollarning iqtisodiy imkoniyatlarini kengaytirish hamda inklyuziv mehnat muhitini rivojlantirish bo‘yicha amaliy yondashuvlar bilan bo‘lishadi.

One Planet — One Goal! Under this slogan, ISFT Institute launches ‘April is SDGs (Sustainable Development Goals) Month at ISFT’.
ISFT Institute is proud to announce the start of a special April series dedicated to the Sustainable Development Goals. Within this initiative, engaging and insightful lectures will be organized for students and faculty members.
Lecture dates: April 8 / 15 / 22
Time: 10:00 – 11:30
Venue: ISFT Library
Speakers:
Pulatova Oydin (SDG 12) — Representative of Green University, Chief Specialist in the Commercialization of Scientific and Innovative Projects, and founder of the ORGANIC LIVING brand. In her session, she will share practical insights into sustainable consumption and production, as well as her experience in promoting environmental awareness and green lifestyles.
Zuhra Hakimova (SDG 4, SDG 17) — An experienced specialist in international education and research, Fulbright Program awardee (2024), participant of UCL training, and Erasmus+ program participant. She will highlight the importance of quality education and international collaboration, discussing global academic experiences and opportunities for knowledge exchange and development.
Nilufar Kayumova (SDG 5, SDG 8) — Employment Project Specialist at the ILO Global Accelerator initiative and former UNDP specialist. She will address key issues of gender equality and decent work, sharing practical approaches to expanding women’s economic empowerment and fostering inclusive labor environments.