“Bir sayyora, bir maqsad!” shiori ostida ISFT institutida Barqaror rivojlanish maqsadlari (SDG)ga bag‘ishlangan Aprel oyligi davom etmoqda. Mazkur tashabbus doirasida talabalar hamda professor-o‘qituvchilar uchun barqarorlik, tenglik va inklyuziv rivojlanish mavzulariga bag‘ishlangan mazmunli uchrashuv va ma’ruzalar tashkil etilmoqda.
22-aprel kuni soat 10:00 da,  ISFT kutubxonasida Nilufar Kayumova ishtirokida navbatdagi ma’ruza bo‘lib o‘tadi. U O‘zbekistondagi Xalqaro mehnat tashkiloti (ILO)da Bandlik bo‘yicha milliy loyiha mutaxassisi sifatida faoliyat yuritadi. Moliya, gender tahlili va UNDP tizimidagi faoliyati davomida orttirgan tajribasiga tayangan holda, spiker ushbu uchrashuvda SDG 5 — Gender tengligi hamda SDG 8 — Munosib mehnat va iqtisodiy o‘sish mavzulari yuzasidan o‘z fikr va tajribalari bilan o‘rtoqlashadi.
Mazkur tadbir ishtirokchilarga inklyuziv mehnat bozori, teng imkoniyatlar tamoyili va ijtimoiy-iqtisodiy inklyuziyani ta’minlashda turli institutlarning o‘rni haqida foydali ma’lumotlar beradi.

Под девизом «Одна планета — одна цель!» в институте ISFT продолжается Апрельский месяц, посвящённый Целям устойчивого развития (ЦУР). В рамках данной инициативы для студентов и профессорско-преподавательского состава организуются содержательные встречи и лекции, посвящённые вопросам устойчивости, равенства и инклюзивного развития.
22 апреля в 10:00 в библиотеке ISFT состоится очередная лекция с участием Нилуфар Каюмова. Она работает Национальным проектным специалистом по занятости в International Labour Organization в Узбекистане. Опираясь на профессиональный опыт в сфере финансов, гендерного анализа и деятельности в системе United Nations Development Programme, спикер поделится своими знаниями и опытом по направлениям ЦУР 5 — Гендерное равенство и ЦУР 8 — Достойный труд и экономический рост.
Мероприятие предоставит участникам полезную информацию об инклюзивных рынках труда, принципах равных возможностей и роли различных институтов в обеспечении социально-экономической инклюзии.