2023-йил 24-январ куни “ИСФТ Институти” - таълим муассасасида, раҳбарият, ўқитувчи ва ўқитувлар иштирокида “ЕТС Глобал” вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Унда ЕТС Глобал компаниясининг минтақавий раҳбари Aнна Гутковска-Зажонc ва ТОЕФЛ стратегик ҳамкорлик бўйича директори Крис Осман иштирок етди.
Учрашувда Aнна Гутковска-Зажонc турли даражадаги инглиз тилини билиш даражасини тасдиқловчи ҳужжат сифатида ТОЕФЛ сертификатларини олиш долзарблигини таъкидлади.
Чрис Усман, шунингдек, ИСФТ ўқитувчилари ва бошқа таълим муассасаларининг инглиз тилини билиш даражасини баҳолаш учун тест синовларини ўтказишда ИСФТ билан ҳамкорлик қилишга тайёрлигини маълум қилди.
Учрашув якунлари бўйича ИСФТ ва ЕТС Глобал ўртасида ўзаро англашув меморандуми имзоланди, шунингдек, ТОЕФЛ имтиҳон босқичлари структурасини ўзлаштириш мақсадида ИСФТ ўқитувчилари ва талабалари учун бепул синов синовларини ташкил етиш имконияти яратилди.

24 января 2023 года в стенах Института ISFT состоялась встреча руководящего и профессорско-преподавательского состава настоящего образовательного учреждения с представителями «ETS Global».
В нем приняли участие Анна Гутковска-Зайонц, региональный руководитель ETS Global и Крис Осман, директор по стратегическому партнерству TOEFL.
На встрече Анна Гутковска-Зайонц, отметила актуальность получения сертификатов «TOEFL», в качестве подтверждающего документа о владении Английским языком на разных уровнях.
Также Крис Осман заявил о готовности сотрудничества с «ISFT» по провению тестирования по оценке уровня знания Английского языка для преподавателей «ISFT» и др. образовательный учреждений.
По итогам встречи был подписан меморандум о взаимопонимании между «ISFT» и «ETS Global», а также обговорены возможности организации бесплатных пробных тестов для преподавателей и обучающихся «ISFT», с целью освоения структуры экзаменационных этапов «TOEFL».