2023-йил 24-январ куни “ИСФТ Институти” - таълим муассасасида, раҳбарият, ўқитувчи ва ўқитувлар иштирокида “ЕТС Глобал” вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Унда ЕТС Глобал компаниясининг минтақавий раҳбари Aнна Гутковска-Зажонc ва ТОЕФЛ стратегик ҳамкорлик бўйича директори Крис Осман иштирок етди.
Учрашувда Aнна Гутковска-Зажонc турли даражадаги инглиз тилини билиш даражасини тасдиқловчи ҳужжат сифатида ТОЕФЛ сертификатларини олиш долзарблигини таъкидлади.
Чрис Усман, шунингдек, ИСФТ ўқитувчилари ва бошқа таълим муассасаларининг инглиз тилини билиш даражасини баҳолаш учун тест синовларини ўтказишда ИСФТ билан ҳамкорлик қилишга тайёрлигини маълум қилди.
Учрашув якунлари бўйича ИСФТ ва ЕТС Глобал ўртасида ўзаро англашув меморандуми имзоланди, шунингдек, ТОЕФЛ имтиҳон босқичлари структурасини ўзлаштириш мақсадида ИСФТ ўқитувчилари ва талабалари учун бепул синов синовларини ташкил етиш имконияти яратилди.

A discussion between the management and faculty of this academic institution and representatives of "ETS Global" took place on January 23, 2023, inside the "International School of Finance and Technology (ISFT)" building.
Attendees included Chris Osman, director of strategic partnerships for TOEFL, and Anna Gutkowska-Zajonc, regional head of ETS Global.
Anna Gutkowska-Zajonc brought up the importance of earning TOEFL certificates during the conference as a means of attesting to one's level of English language competence.
Chris Osman has expressed his willingness to assist ISFT in organizing tests to determine the extent of English language proficiency among ISFT teachers and other educational establishments.
The discussion resulted in the signing of a memorandum of understanding between ISFT and ETS Global, as well as the potential for holding free trial tests for ISFT teachers and students to become familiar with the phases of the TOEFL examination framework.