ИСФТ институтининг 9 нафар ўқитувчи ва профессорлари Беларус Республикасининг Полоцк давлат университетига ташриф буюришди.
ИСФТ Институти ва Беларус Республикаси Полоцк давлат университети ўртасида таълим ва фан, илмий тадқиқотларнинг янги йўналишларини ривожлантириш, кадрлар малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш тизимида юқори малакали мутахассисларни тайёрлашни модернизация ва диверсификация қилиш соҳасидаги ҳамкорлик, шунингдек, илмий-техник таъминотни ривожлантириш.
ИСФТ, Гуманитар фанлар факултети ўқитувчилари қуйидаги йўналишларни ўрганиш орқали ўз билимларини оширишмоқда:

9 преподавателей и профессора Института ISFT посетили Полоцкий Государственный Университет Республики Беларусь.
Сотрудничество между Институтом ISFT и Полоцким Государственным Университетом Республики Беларусь в области образования и науки, развитие новых направлений научных исследований, модернизация и диверсификация подготовки высококвалифицированных специалистов в системе повышения и переподготовки кадров, а также развитие в научно-технической поддержке.