24-Май куни ИСФТ институти вакиллари ва Истанбулдаги Aйдин университети халқаро бўлим раҳбари ўртасида учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда профессор- ўқитувчилар учун малака ошириш, талабалар учун ёзги мактаб, талабалар алмашинуви ва кредит мобиллиги масалалари муҳокама қилинди. Бу ҳамкорлик академик ва маданий алмашинув учун янги имкониятлар очади
Aйдин университети ва ИСФТ Институти ўртасидаги ҳамкорлик бўйича учрашув
Яқинда Aйдин университетининг халқаро бўлим директори Осмон Гултекин ва ИСФТ Институти вакиллари ўртасида муҳим учрашув бўлиб ўтди. Бу учрашув икки таълим муассасаси ўртасидаги халқаро ҳамкорликни ривожлантириш йўлида қадам бўлди.
Aсосий масалаларни муҳокама қилиш
Учрашув давомида томонлар ўртасида талабалари ва ўқитувчилари учун имкониятларни кенгайтириш билан боғлиқ бир нечта асосий масалалар муҳокама қилинди:
1. Малака ошириш курслари: Икки томон ҳам ўқитувчилар ва ходимлар учун малака ошириш курсларини ташкил етишдан манфаатдор еканликларини билдиришди, бу уларнинг профессионал кўникмаларини яхшилаш ва тажриба алмашишига ёрдам беради.
2. Талабалар учун ёзги мактаб: Талабаларга халқаро муҳитда ўқитиш ва маданий алмашинув учун ноёб имкониятлар яратиш мақсадида ёзги мактаб ташкил етиш таклиф қилинди.
3. Талабалар алмашинуви ва кредит мобиллиги: Учрашувда талабалар алмашинуви ва кредит мобиллиги масалаларига алоҳида еътибор қаратилди. Икки томон талабалари учун хорижда ўқиш имкониятларини муҳокама қилишди, бу нафақат уларнинг академик тажрибасини бойитади, балки бошқа мамлакатлар маданияти ва таълим тизимларини яхшироқ тушунишларига ёрдам беради.
Ҳамкорлик истиқболлари
Томонлар самарали ҳамкорлик ва шериклик муносабатларини янада ривожлантиришга умид билдиришди. Учрашув халқаро алоқаларни мустаҳкамлаш йўлидаги муҳим қадам бўлиб, Aйдин университети ва ИСФТ институти ўртасида академик ва маданий алмашинув учун янги имкониятлар очди.
Бу ҳамкорлик талабалари ва ўқитувчиларининг ҳар томонлама ривожланиши учун шароитлар яратишга қаратилган бўлиб, уларнинг профессионал ўсиши ва маданий тушунишларига ҳисса қўшади.

ISFT Институт и Айдын Университет
24 мая состоялась встреча представителей института ISFT и руководителя международного отдела университета Айдын в Стамбуле. На встрече обсуждались вопросы повышения квалификации для преподавателей, летней школы для студентов, студенческого обмена и академической мобильности. Это сотрудничество открывает новые возможности для академического и культурного обмена.
Встреча по сотрудничеству между университетом Айдын и институтом ISFT Недавно состоялась важная встреча между директором международного отдела университета Айдын Османом Гюлтекеном и представителями института ISFT. Эта встреча стала шагом на пути к развитию международного сотрудничества между двумя учебными заведениями.
Обсуждение основных вопросов
В ходе встречи стороны обсудили несколько ключевых вопросов, связанных с расширением возможностей для студентов и преподавателей:
1. Курсы повышения квалификации: Обе стороны выразили заинтересованность в организации курсов повышения квалификации для преподавателей и сотрудников, что поможет улучшить их профессиональные навыки и обменяться опытом.
2. Летняя школа для студентов: Было предложено организовать летнюю школу с целью создания уникальных возможностей для обучения и культурного обмена в международной среде.
3. Студенческий обмен и академическая мобильность: Особое внимание на встрече было уделено вопросам студенческого обмена и академической мобильности. Обсуждались возможности обучения за границей для студентов, что не только обогатит их академический опыт, но и поможет лучше понять культуру и образовательные системы других стран.
Перспективы сотрудничества
Стороны выразили надежду на дальнейшее развитие эффективных партнерских отношений. Встреча стала важным шагом на пути укрепления международных связей и открыла новые возможности для академического и культурного обмена между университетом Айдын и институтом ISFT.
Это сотрудничество направлено на создание условий для всестороннего развития студентов и преподавателей, способствует их профессиональному росту и культурному пониманию.