Hamkorlik memorandumi imzolandi
ISFT instituti bilan hamkorlikda "O‘zbekistonda yashil buxgalteriya hisobi: barqarorlik va moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari" mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi. Unda partiya rahbarining birinchi o‘rinbosari Baxriddin Xofizov ham o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.
Anjumanda yashil buxgalteriya hisobi va barqaror moliyaviy boshqaruvni rivojlantirish O‘zbekistonning iqtisodiy va ekologik barqarorligiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi, shuningdek, resurslardan samarali foydalanish, atrof-muhitni muhofaza qilish va ijtimoiy mas’uliyatni oshirishi to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Anjuman doirasida O‘zbekiston Ekologik partiyasi va ISFT instituti o‘rtasida hamkorlik memorandumi ham imzolandi.
Ma'lumot o‘rnida: Yashil buxgalteriya hisobi atrof-muhitga ta’sirni hisobga olgan holda, iqtisodiy faoliyatni samarali va barqaror boshqarishni ta’minlash uchun qo‘llaniladi. Bu uslubda kompaniyalar va tashkilotlar ekologik, ijtimoiy va iqtisodiy ta’sirlarni moliyaviy hisobotlarda aks ettiradi.

Совместно с Институтом ISFT проведена международная научно-практическая конференция на тему «Зеленый учет в Узбекистане: международные стандарты устойчивости и финансовой отчетности». В мероприятии с докладом также принял участие первый заместитель лидера партии Бахриддин Хофизов.
На конференции обсуждалось, как развитие зеленого учета и устойчивого финансового управления окажет положительное влияние на экономическую и экологическую устойчивость Узбекистана, а также повысит эффективность использования ресурсов, охрану окружающей среды и социальную ответственность.
В ходе конференции также был подписан меморандум о сотрудничестве между Экологической партией Узбекистана и Институтом ISFT.
Для информации: Экологичный учет используется для обеспечения эффективного и устойчивого управления экономической деятельностью с учетом воздействия на окружающую среду. Таким образом, компании и организации отражают в своих финансовых отчетах экологические, социальные и экономические воздействия.