Hamkorlik memorandumi imzolandi
ISFT instituti bilan hamkorlikda "O‘zbekistonda yashil buxgalteriya hisobi: barqarorlik va moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari" mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi. Unda partiya rahbarining birinchi o‘rinbosari Baxriddin Xofizov ham o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.
Anjumanda yashil buxgalteriya hisobi va barqaror moliyaviy boshqaruvni rivojlantirish O‘zbekistonning iqtisodiy va ekologik barqarorligiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi, shuningdek, resurslardan samarali foydalanish, atrof-muhitni muhofaza qilish va ijtimoiy mas’uliyatni oshirishi to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Anjuman doirasida O‘zbekiston Ekologik partiyasi va ISFT instituti o‘rtasida hamkorlik memorandumi ham imzolandi.
Ma'lumot o‘rnida: Yashil buxgalteriya hisobi atrof-muhitga ta’sirni hisobga olgan holda, iqtisodiy faoliyatni samarali va barqaror boshqarishni ta’minlash uchun qo‘llaniladi. Bu uslubda kompaniyalar va tashkilotlar ekologik, ijtimoiy va iqtisodiy ta’sirlarni moliyaviy hisobotlarda aks ettiradi.

An international scientific and practical conference was held in collaboration with the ISFT Institute on the topic "Green Accounting in Uzbekistan: International Standards of Sustainability and Financial Reporting". The first deputy head of the party, Bakhriddin Khofizov, also participated in it with his report.
The conference discussed the positive impact of green accounting and sustainable financial management on the economic and environmental stability of Uzbekistan, as well as the efficient use of resources, environmental protection and increased social responsibility.
A memorandum of cooperation was also signed between the Ecological Party of Uzbekistan and the ISFT Institute as part of the conference.
For information: Green accounting is used to ensure effective and sustainable management of economic activities, taking into account the impact on the environment. In this way, companies and organizations reflect environmental, social and economic impacts in financial statements.