Navbatdagi g‘alaba: 'ISFT" talabalari g‘alabalar seriyasini davom ettiradi!
ISFT institutining Jump Rope terma jamoasi 2026-yil 1-fevral kuni Jump Rope sport turi bo‘yicha O‘zbekiston chempionatida yuqori natijalarga erishdi.
Jamoa umumiy hisobda 9 ta 1-o‘rin, 4 ta 2-o‘rin, 1 ta 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi. Juftlik final bahslarida ISFT instituti jamoasi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti bilan kechgan bahslarda o‘g‘il-qiz jamoasi hamda 2 o‘g‘il jamoasi toifalarida mutloq g‘alaba qozondi.
Natijada, ISFT Jump Rope terma jamoasi “O‘zbekiston chempioni” unvonini qo‘lga kiritdi. Chempionatdagi yutuqlar munosabati bilan 3 nafar chempion va murabbiyga chet el sayohatlari uchun ViaNova tomonidan 20 foizlik viza kartalari topshirildi. Mazkur rag‘batlantirish sportchilarning faolligini oshirish, kelgusidagi musobaqalarga tayyorgarlikni kuchaytirish va institutda sportni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi. Jamoamizga kelgusida ham ulkan zafarlar tilaymiz! Galaba muborak!

Очередная победа: студенты "ISFT" продолжают серию побед!
Сборная ISFT Jump Rope 1 февраля 2026 года добилась высоких результатов на чемпионате Узбекистана по Jump Rope.
В общей сложности команда заняла 9 1-го места, 4 2-го места и 1 3-е место. В финальных соревнованиях в парном разряде команда института ISFT одержала абсолютную победу в соревнованиях с Ташкентским государственным экономическим университетом в категориях юношеская и юношеская команды, а также 2 юношеские команды.
В результате сборная ISFT Jump Rope завоевала титул "Чемпион Узбекистана." В честь достижений в чемпионате 3 чемпионам и тренерам были вручены 20-процентные визовые карты ViaNova для зарубежных поездок. Данное поощрение послужит повышению активности спортсменов, усилению подготовки к предстоящим соревнованиям и дальнейшему развитию спорта в институте. Желаем нашей команде больших побед в будущем! С победой!