Navbatdagi g‘alaba: 'ISFT" talabalari g‘alabalar seriyasini davom ettiradi!
ISFT institutining Jump Rope terma jamoasi 2026-yil 1-fevral kuni Jump Rope sport turi bo‘yicha O‘zbekiston chempionatida yuqori natijalarga erishdi.
Jamoa umumiy hisobda 9 ta 1-o‘rin, 4 ta 2-o‘rin, 1 ta 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi. Juftlik final bahslarida ISFT instituti jamoasi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti bilan kechgan bahslarda o‘g‘il-qiz jamoasi hamda 2 o‘g‘il jamoasi toifalarida mutloq g‘alaba qozondi.
Natijada, ISFT Jump Rope terma jamoasi “O‘zbekiston chempioni” unvonini qo‘lga kiritdi. Chempionatdagi yutuqlar munosabati bilan 3 nafar chempion va murabbiyga chet el sayohatlari uchun ViaNova tomonidan 20 foizlik viza kartalari topshirildi. Mazkur rag‘batlantirish sportchilarning faolligini oshirish, kelgusidagi musobaqalarga tayyorgarlikni kuchaytirish va institutda sportni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi. Jamoamizga kelgusida ham ulkan zafarlar tilaymiz! Galaba muborak!

On 1 February 2026, the ISFT Jump Rope team achieved excellent results at the Uzbekistan Jump Rope Championship.
In total, the team won 9 first places, 4 second places and 1 third place. In the final doubles competition, the ISFT team won an absolute victory over Tashkent State Economic University in the junior and youth team categories, as well as two youth teams.
As a result, the ISFT Jump Rope team won the title of ‘Champion of Uzbekistan.’ In honour of their achievements in the championship, the three champions and coaches were awarded 20% ViaNova visa cards for overseas travel. This incentive will serve to increase the athletes' activity, strengthen their preparation for upcoming competitions, and further develop the sport at the institute. We wish our team great victories in the future! Congratulations on your victory!