ISFT instituti tomonidan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning ilmiy va akademik yutuqlarini e’tirof etish maqsadida 6-mart kuni taqdirlash marosimi tashkil etildi.
azkur tadbirda Abdurahmonova Movluda Ismoilovna — O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi hamda Abdurahmonova Munisa Abdurahim qizi — Islom Karimov nomidagi davlat stipendiyasi sohibalari institut tomonidan alohida e’tirof etildi.
Ularning ilmiy izlanishlari, yuqori akademik natijalari hamda iqtidorli yoshlar safida erishgan yutuqlari munosabati bilan Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining sertifikati hamda institutning esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.
Institut jamoasi stipendiatlarni ushbu yutuqlari bilan samimiy tabriklab, ularga kelgusidagi ilmiy faoliyatiga ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

6 марта в институте ISFT состоялась торжественная церемония награждения, организованная с целью поддержки талантливой молодежи и признания их научных и академических достижений.
В ходе мероприятия Абдурахмонова Мовлуда Исмоиловна — обладательница стипендии Президента Республики Узбекистан, а также Абдурахмонова Муниса Абдурахим кизи — обладательница государственной стипендии имени Ислама Каримова были особо отмечены институтом.
За их научные исследования, высокие академические результаты и достижения среди талантливой молодежи они были награждены сертификатами Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также памятными подарками от института.
Коллектив института искренне поздравляет стипендиатов с достигнутыми успехами и желает им больших достижений в дальнейшей научной деятельности.