2026-yil 6–9 aprel kunlari ISFT institutida iqtidorli talabalarni aniqlash va rag‘batlantirish, ularning ilmiy salohiyatini rivojlantirish, iqtisodiy va moliyaviy savodxonligini oshirish, shuningdek nazariy bilimlari va amaliy ko‘nikmalarini mustahkamlash maqsadida bakalavriat kunduzgi ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchi bosqich (4-kurs) talabalari o‘rtasida turkum fan olimpiadalari tashkil etiladi.
Olimpiadalar quyidagi fanlar bo‘yicha o‘tkaziladi:
6-aprel
• Umumiy iqtisodiyot nazariyasi
• A kategoriyasi – iqtisodiyot yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar
• B kategoriyasi – iqtisodiyotdan tashqari yo‘nalishlarda tahsil olayotgan talabalar
7-aprel
• Bank ishi
• Informatika va axborot texnologiyalari (dasturlash asosida)
8-aprel
• Soliq
• Moliya
9-aprel
• Iqtisodiy statistika va ma’lumotlar tahlili
• Fizika
Institut bosqichida har bir fan bo‘yicha eng yuqori ball to‘plagan I, II va III o‘rin ishtirokchilari g‘olib deb e’lon qilinadi va Respublika bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanma oladilar.
Respublika bosqichida I, II va III o‘rinlarni egallagan talabalar vazirlikning tegishli diplomlari bilan taqdirlanadi hamda oliy ta’lim tashkilotlarining mos yo‘nalishlari bo‘yicha magistratura mutaxassisligiga imtiyozli tartibda qabul qilinadi.
Olimpiadada ishtirok etish istagini bildirgan talabalar 28-martga qadar quyidagi link orqali ro'yxatdan o'tishlari so‘raladi:

С 6 по 9 апреля 2026 года в институте ISFT будут проведены предметные олимпиады среди студентов выпускного курса (4-й курс) дневного бакалавриата с целью выявления и поощрения талантливых студентов, развития их научного потенциала, повышения экономической и финансовой грамотности, а также укрепления теоретических знаний и практических навыков.
Олимпиады будут проводиться по следующим предметам:
6 апреля
• Теория общей экономики
• Категория A – студенты, обучающиеся по экономическим направлениям
• Категория B – студенты, обучающиеся по направлениям, не связанным с экономикой
7 апреля
• Банковское дело
• Информатика и информационные технологии (основы программирования)
8 апреля
• Налоги
• Финансы
9 апреля
• Экономическая статистика и анализ данных
• Физика
На уровне института участники, набравшие наибольшее количество баллов по каждому предмету (I, II и III места), объявляются победителями и получают приглашение на республиканский этап.
На республиканском этапе победители I, II и III мест будут награждены соответствующими дипломами министерства и получают льготы при поступлении в магистратуру по соответствующим направлениям высших учебных заведений.
Желающие принять участие в олимпиаде студенты должны зарегистрироваться до 28 марта по следующей ссылке: