ISFT institutida “Yangi O‘zbekiston biznesini rivojlantirishning dolzarb masalalari” mavzusida respublika ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda respublikaning yetakchi oliy ta’lim muassasalari olimlari, davlat tashkilotlari vakillari hamda yosh tadqiqotchilar ishtirok etishdi.
Konferensiyani ISFT instituti rektori G‘ulomov Ibrohim Rustam o‘g‘li ochib berib, tadbirning ahamiyati va uning mamlakatda biznesni rivojlantirishga qo‘shadigan hissasi haqida so‘z yuritdi.
Tadbirda quyidagi mehmonlar ishtirok etishdi:
— O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirining maslahatchisi R. Kusherbayev;
— O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi bosh mutaxassisi, iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) M. Abduraximov;
— O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi dekani, iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent A. Xolov;
— Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti professori, iqtisodiyot fanlari doktori O. Xamdamov;
— Toshkent Kimyo xalqaro universiteti kafedra mudiri, iqtisodiyot fanlari doktori, dotsent Sh. Elmurodov;
— Toshkent davlat yuridik universiteti dotsenti, yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) X. Atajanov;
— Prezident ta’lim muassasalari agentligi huzuridagi Al-Beruniy nomidagi xalqaro maktab-internati xodimi Z. Rafikova.
Konferensiya yakunida faol ishtirok etgan olim va tadqiqotchilar faxriy diplomlar bilan taqdirlandilar.
Yakuniy so‘z bilan chiqish qilgan ISFT instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori, siyosiy fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent T. A. Azizov anjumanning ilmiy hamkorlikni mustahkamlash va yangi g‘oyalarni ilgari surishdagi ahamiyatini ta’kidladi.

On October 28, 2025, the International School of Finance Technology and Science (ISFT) hosted a Republican Scientific and Practical Conference on the theme “Current Issues in the Development of New Uzbekistan’s Business.”
The event brought together scholars from leading higher education institutions of the country, representatives of government organizations, and young researchers.
The conference was opened by the Rector of ISFT, Mr. Ibrohim Rustamovich Gulomov, who highlighted the importance of the event and its contribution to the development of entrepreneurship in Uzbekistan.
The participants included:
— Advisor to the Minister of Ecology, Environmental Protection and Climate Change of the Republic of Uzbekistan, R. Kusherbayev;
— Chief Specialist of the Ministry of Economy and Finance, PhD in Economics M. Abdurakhimov;
— Dean of the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, PhD in Economics, Associate Professor A. Kholov;
— Professor of Tashkent State University of Economics, Doctor of Economics O. Khamdamov;
— Head of Department at Tashkent International University of Chemistry, Doctor of Economics, Associate Professor Sh. Elmurodov;
— Associate Professor at Tashkent State University of Law, PhD in Law Kh. Atajanov;
— Representative of Al-Beruniy International Boarding School under the Presidential Agency for Educational Institutions Z. Rafikova.
At the end of the conference, active scholars and researchers were awarded honorary diplomas.
In his closing remarks, Dr. T. A. Azizov, Vice-Rector for Research and Innovation at ISFT, PhD in Political Science, Associate Professor, emphasized the significance of the conference in strengthening scientific cooperation and promoting new ideas.