ISFT xalqaro e’tirofga sazovor bo’ldi: THE Sustainability Impact Rantings 2026 reytingida 601–800-o’rinni egalladi
International School of Finance, Technology and Science (ISFT) yana bir muhim xalqaro yutuqqa erishdi.
Universitet Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2026 reytingida dunyoning 1603 ta oliy ta’lim muassasasi orasida 601–800-o’rinni egalladi. Ushbu natija ISFTning BMT’ning Barqaror rivojlanish maqsadlariga (SDGs) qo’shayotgan amaliy hissasi xalqaro darajada e’tirof etilganini anglatadi.
Reyting natijalari universitetning bir qator ustuvor yo’nalishlardagi samaradorligini ham tasdiqlaydi.
Jumladan:
BRM 4 – Sifatli Ta’lim yo’nalishida ISFT 401–600,
BRM 5 – Gender Tengligi bo’yicha 301–400,
BRM 8 – Munosib Mehnat va Iqtisodiy O’sish bo’yicha 601–800,
BRM 12 – Mas'uliyatli Iste'mol va Ishlab Chiqarish bo’yicha 301–400, hamda
BRM 17 – Hamkorlik Orqali Maqsadlarga Erishish yo’nalishida 401–600 o’rinni egalladi.
Markaziy Osiyodagi nisbatan yosh oliy ta’lim muassasasi uchun bu shunchaki navbatdagi natija emas. Bu — izchil mehnat, mustahkam qadriyatlar va barqaror rivojlanish tamoyillariga sodiqlik xalqaro miqyosda e’tirof etilishining yorqin isbotidir.
Mazkur yutuq professor-o’qituvchilar, tadqiqotchilar, talabalar, bitiruvchilar va hamkor tashkilotlarning umumiy sa’y-harakatlari natijasidir. Ta’lim sifati, ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va jamiyat bilan hamkorlikni rivojlantirish orqali ISFT barqaror taraqqiyotga munosib hissa qo’shib kelmoqda.
ISFT kelgusida ham xalqaro standartlarga mos ta’limni rivojlantirish, ilm-fan va innovatsiyalarni qo’llab-quvvatlash hamda jamiyat uchun uzoq muddatli ijobiy ta’sir yaratish yo’lidagi faoliyatini izchil davom ettiradi.

ISFT вошёл в мировой рейтинг THE Sustainability Impact Rantings 2026, заняв позицию 601–800
International School of Finance, Technology and Science (ISFT) достиг нового международного признания, войдя в Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2026. Университет занялпозицию 601–800 среди 1603 университетов мира, подтвердив свою приверженность принципам устойчивого развития и значимый вклад в достижение Целей устойчивого развития Организации Объединённых Наций (SDGs).
Высокие результаты были также отмечены по отдельным направлениям:
ЦУР 4 – Качественное Образование - 401–600,
ЦУР 5 – Гендерное Равенство - 301–400,
ЦУР 8 – Достойная Работа и Экономический Рост - 601–800,
ЦУР 12 – Ответственное Потребление и Производство - 301–400, а
ЦУР 17 – Партнёрство в Интересах Устойчивого Развития - 401–600.
Для относительно молодого высшего учебного заведения в Центральной Азии это не просто очередное достижение. Это наглядное подтверждение международного признания последовательной работы, твердых ценностей и приверженности принципам устойчивого развития.
Это достижение стало результатом совместной работы профессорско-преподавательского состава, исследователей, студентов, выпускников и международных партнёров. ISFT последовательно развивает качественное образование, научные исследования, инновации и социально значимые инициативы, способствуя устойчивому развитию как на национальном, так и на международном уровнях.
Полученный результат отражает стратегическое стремление университета соответствовать мировым академическим стандартам, расширять международное сотрудничество и формировать образовательную среду, способную создавать реальные позитивные изменения для общества. ISFT продолжит укреплять свои позиции как современный университет, ориентированный на качество, инновации и глобальное влияние.